עיצוב אתרים ורכישת לינקים מרץ 2010 פרקים במאמר:

אזורי סכנה

מקור נוסף לתיוג לינקים כקנויים הוא שייכות לאזורי סכנה. אזור סכנה היא סביבה וירטואלית דינמית ומשתנה תדיר, המאופיינת ברווחיות אינטרנטית גבוהה, תחרות עזה ומספר גבוה של "תפיסות".

קחו לדוגמא את מחרוזת החיפוש "עיצוב אתרים". זוהי מחרוזת סופר-תחרותית, והתחרות עליה פרועה. האינטרנט משמש מקור טוב לחיפוש סטודיו לעיצוב אתרים (בניגוד לרופאי שיניים, למשל, שמקבלים לקוחות בעיקר מפה לאוזן). כולם מנסים להיכנס לעמוד הראשון של תוצאות החיפוש בעיצוב אתרים, ויש מאות מתמודדים, שלרובם יש מושג או שניים בקידום. הרבה מתמודדים לא בוחלים באמצעים כדי להגיע לשם.

כל כמה זמן נכנס לרשימת האתרים הראשונים ב"עיצוב אתרים" אתר חדש, כמעט תמיד יהיה זה אתר שמונף באמצעים לא חוקיים. האתר החדש דוחק לעמוד השני (ברשימת תוצאות החיפוש לעיצוב אתרים) את האתר שהיה האחרון בעמוד הראשון. הילד החדש בשכונה זוכה מייד למספר הלשנות: של האתר המודח – ברור, אבל גם של כל האתרים האחרים שחוששים לגורל. כשהוא נמצא מפר את החוקים של גוגל, הוא מוסר אחר כבוד מרשימת תוצאות החיפוש. וחוזר חלילה.

ביקורת אנושית בעיצוב אתרים

אזורים כמו הזירה של עיצוב אתרים מסומנים על ידי גוגל כאזורי סכנה, לאור העובדה שמתועדים בהם מספר רב של מהלכים לא חוקיים, ומספר גבוה של הלשנות ותפיסות. אתרים שנמצאים באזורי סכנה כאלה זוכים מדי פעם לביקורות אנושיות ספונטניות, כחלק מהמאמצים של גוגל לנטר את המקומות הבעייתיים. אתר שנמצא באיזור סכנה צריך להקפיד על חוקיות מהלכי הקידום שלו כפליים, בגלל הוודאות לביקורת אנושית בשלב זה או אחר.

זה המקום לציין כי גוגל אינם מענישים את האתרים אליהם מובילים הלינקים. גוגל מחילה אחריות רק על האתר השולח, לפי העיקרון שכל אחד אחראי על מעשיו בלבד. עקרון זה מנטרל את הסכנה שבמלחמת seo, בה אתרים יוכלו להפיל אתרים מתחרים על ידי שליחת לינקים לא חוקיים. בעל האתר שלא השכיל להימנע מתיוג הלינקים שקנה, כבר מקבל את עונש שלו – כספו מבוזבז לריק. מעבר לזה, מענישים מנועי החיפוש את האתר המוכר לינקים.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לחזר אחרי גוגל בהצלחה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים