עיצוב אתרים ורכישת לינקים מרץ 2010 פרקים במאמר:

רלוונטיות תימתית

אחד הכלים האיכותיים חשובים ביותר בהם משתמש גוגל באלגוריתם שלו, הוא כלי השייכות התימתית. כחלק מהפעילות השגרתית של מנועי החיפוש הם מנתחים את מכלול הטקסטים בכל אתר, ופולים מהם מספר מילים או מחרוזות אותיות המאפייניות אותם. אלו הן "מילות המפתח" הידועות לשמצה, שכל מעצב אתרים ומקדם מתחיל לומדים להכיר.

מילים אלו אמורות לייצג בעיני גוגל את המהות התוכנית של האתר – את הנושא שלו: האם האתר עוסק בעיצוב אתרים או במכירת פיג'לינג... גוגל קובע מה הן מילות המפתח לפי מספר רב של פרמטרים, כשהעיקריים הם:
  • דחיסות המילה (מספר המופעים שלה באתר),
  • דחיסותה בכותרות ובתגיות המטא,
  • וטקסט העוגן של הלינקים היוצאים והנכנסים.

לכל אתר שאונדקס על ידי גוגל יש בגוגל "כותרת" המכריזה על הנושא שלו. גוגל יכול להשמש באינפורמציה זו גם כדי לזהות שייכות/חוסר שייכות תימתית בלינקים. לינקים מאתרים עם שייכות תימתית זהה מקבלים משנה תוקף בעיני מנועי החיפוש, משום שרבים הסיכויים שאלו לינקים לגיטימיים וענייניים. קל להבין שלינק מאתר העוסק בעיצוב אתרים בוורדפרס המוביל לאתר אחר שהתימה שלו היא עיצוב אתרים וורדפרס, הוא לינק משמעותי יותר מלינק לאתר העוסק בפרזול סוסים. לינק לגיטימי ייתן כל לאתר המקושר. לינק לא לגיטימי לא ייתן כח כלל.

טכניקה נוספת בה עושים מנועי החיפוש שימוש, היא בדיקת השייכות התימתית בסביבת הלינק הנבדק. אם הטקסט הסובב את הלינק אינו מכיל מחרוזות שייכות תימתית לנושא של האתר המקושר, קטן התוקף של הלינק. כנ"ל במקרה שהלינק מופיע בסמיכות ללינקים אחרים: ככל שהאחידות התימתית בין הלינקים לבין עצמם קטנה, כך עולה הסיכוי שהמדובר בלינקים קנויים.

השייכות התימתית עוזרת לגוגל לאבחן לינקים קנויים, שכן אלו, בדרך כלל, לא יהנו מחיבור נושאי בין האתרים. ברור שמקדמי אתרים יודעים את זה, ויעדיפו תמיד לקנות לינקים מאתרים מחוברים תימתית, וכאן נכנס לפעולה אינדיקטור אחר בו עושים מנועי החיפוש שימוש: מיקום הלינק.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לחזר אחרי גוגל בהצלחה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים