עיצוב אתרים ורכישת לינקים מרץ 2010 פרקים במאמר:

רלוונטיות תימתית

מיקום הלינק בדף הוא פרמטר הצובר תאוצה בחודשים האחרונים.
גוגל השכילו לאבחן מכנה משותף עיצובי (שוב אנו נוכחים בחשיבות המהותית של עיצוב אתרים – גם בקידום) בין האתרים המציעים לינקים למכירה – הלינקים הללו תמיד יהיו מרוכזים יחד ובמקום אחד, לרוב לא במיקום ראשי. עיצוב האתרים השגרתי לרוב ייעד למכירת לינקים מקום צידי/שולי. בין אם זה בתחתית העמוד (בפוטר) או באיזה תפריט צידי שכוח אל. עיצוב אתרים כזה או אחר - אף אחד לא מעוניין לתת ללינקים שהוא מוכר נוכחות מרכזית מדי, שתגזול את הבמה מהתכנים העיקריים של האתר.

גוגל הבינו זאת, והחלו לייחס חשיבות פחותה ללינקים שאינם מופיעים במקום דומיננטי בעמוד.
אם הלינק איכותי (חשוב לבעל האתר) זה אמור להתבטא בעיצוב אתרים – הוא אמור להופיע בראש העמוד, או באחד מהתפריטים הראשיים של האתר. לינק שמופיע בתחתית העמוד, במקום הנמוך ביותר בהיררכיית התוכן, ניתן להאמין ברמה גבוהה של ודאות שאינו לגיטימי, ובטח שאינו חשוב מאד לבעל האתר (אחרת היה מדגיש אותו במקום בולט לעין).

מיצוי לינקים בעיצוב האתר

הלינקים להם מייחס גוגל את החשיבות הרבה ביותר הם לינקים מגוף הטקסט.
רבה הסבירות כי לינקים אלו (בהנחה והם שייכים תימתית לטקסט) הם ענייניים, וגוגל נותן לכך ביטוי בכח שהוא מאפשר להם להעביר. גוגל נעזר בעובדה הטבעית כי קשה יותר לשכנע בעל אתר למקם לינק בגוף של טקסט ו/או להכניס לאתרו טקסט שקשור תימתית לנושא של האתר המקושר (אם אין קשר תימתי טבעי בין האתרים). לצורך העניין, בעל אתר לשיווק יאכטות לא יכניס לאתר שלו מאמר על עיצוב אתרים, רק כדי למכור שם לינק.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לחזר אחרי גוגל בהצלחה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים