גוגל כמאהבת קנאית – עיצוב אתרים מקודמים ומלאכת החיזור יוני 2009 פרקים במאמר:

עיצוב אתרים והחיזור אחרי מנועי החיפוש - מבוא

מעצב אתרים כמאהב להוט

עיצוב אתרים הוא תהליך מוקפד ומורכב, ששיאו בהשקת האתר.
האירוע הדרמטי של ההשקה מגיע אחרי רצף מאומץ, ולעיתים ארוך, של חשיבה, תכנון והרבה הרבה עבודה קשה. אירוע ההשקה - חשיפת האתר קבל עם ורשת - הוא אירוע מרגש וחגיגי.
קל לטעות ולחשוב שבזה הסתיימה העבודה. קל לחשוב שמכאן והלאה האתר ינוע בכוחות עצמו, יטפל ויתחזק את עצמו, וחשוב מכל – יהיה אטרקטיבי בעיני מנועי החיפוש.

לא כך היא.
עיצוב אתרים נכון מבוססת על עבודה שוטפת לא פחות ממאמץ מרוכז מעיצוב האתר ובנייתו.

בדומה לחתונה בקשר זוגי, אירוע השקת האתר מסמן לא את סוף המאמצים, אלא את תחילתם. ללא קשר לכמות ה"עבודה" שהשקיע המחזר הלהוט ב"כיבוש" מטרתו – מיסוד הקשר וחשיפתו לציבור לא מהוים סוף פסוק. נהפוך הוא – העבודה הקשה רק התחילה. התחזוקה השוטפת של הקשר, החיזור הבלתי פוסק והמעורבות המתמדת במצב העניינים הם שמבטיחים את הצלחת הזוגיות, וגם את הצלחת האתר.

ברשימה הבאה אציג את האספקטים השונים של מלאכת קידום האתר(נכון גם לגבי בניית אתר ג'ומלה), המקבילים (באופן מפתיע למדי) לאספקטים השונים של החיזור אחרי בת זוג.

(ברשימה זו הרשיתי לעצמי להתפלפל מעט... אם את/ה מחפש/ת טקסט רשמי ומקצועי יותר על קידום אתרים, אני ממליץ על זה: הזנב הארוך והקמת אתרים)


עיצוב אתרים וקידום במנועי החיפוש

"סוד" גלוי בתעשיית האינטרנט הוא מספר הגולשים המגיעים לאתר חדש.
מספר זה הוא אפס.

ב-99.9% מהמקרים האתר חדש ממוקם איפשהו בין העמוד השני לעמוד המיליון בגוגל, עובדה שמחוללת תנועה ספונטנית של אפס גולשים בחודש. הגולשים היחידים באתר יהיו בעל האתר, וחוג מרעיו הקרובים: האמא, האחיינים ובמקרה הטוב, גם המתחרים הנמצאים באותו עמוד שכוח אל בגוגל. (עוד על הקמת אתר מצליח על בסיס איכות תנועה)

חוסר המודעות למציאות קשה זו, או חוסר הרצון להאמין לה, הוא שמפרנס ומזין את תעשיית הקמת האתרים בארץ ובעולם. כמעט שלא ניתן למצוא בעל אתר אחד, שלא נשען על התקווה שכל מה שעליו לעשות הוא להקים את האתר, והגולשים כבר יגיעו מאליהם.
חברות לעיצוב אתרים, שלא עוסקות גם בקידום, לא טורחות להסב את תשומת הלב של הלקוח למציאות, וממשיכות לעצב אתרים "יפים" שמתפקדים כאנדרטאות שוממות - עדות חסרת קהל לתקופה בה היה בעל האתר קצת יותר תמים וקצת יותר עשיר...
(עוד על עיצוב אתרים ממוקדי משתמש)

מלאכת קידום האתרים, בבסיסה, היא מלאכה קלה שכל אחד יכול לבצע, כשם שכל אחד יכול לשמור על קשר זוגי. כל מה שצריך זה מחוייבות והשקעה שוטפת סבירה. דא עקא, רבים וטובים בוחרים להתמקד בעשייה הדרמטית, באורות ובצילצולים, ומתעדפים עבודות של "זבג וגמרנו" על עבודות שוטפות ו"חסרות זוהר". גישה זו היא מתכון בטוח לכשלון, בין אם המדובר בזוגיות, ובין אם בקידום אתרים.

זוגיות היא חוויה משותפת להרבה אנשים. קידום אתרים היא חוויה המשותפת למעטים. מסיבה זו בחרתי לבחון את האספקטים החשובים של מלאכת הקידום תוך השוואתם לאספקטים המקבילים והמוכרים מתחום הזוגיות והחיזור הרומנטי. אני מודע לאספקט הסטראוטיפי (שלא לומר השובניסטי) של הדברים, אבל הבה נתקדם, ולו רק למען הקוריוז המשעשע.

ואלו הם:
  • "הסחורה המבוקשת"
  • "האם אתה בשל לקשר?" – נסיון וותק
  • "פרחים בפגישה הראשונה" – מאמץ פוחת
  • שחק אותה קול - אל תלחיץ
  • "דבר על זה"
  • איסור על "פרידות נסיוניות"
  • השלכותיה ההרסניות של הבגידה
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לחזר אחרי גוגל בהצלחה.

עיצוב אתרים