גוגל כמאהבת קנאית – עיצוב אתרים מקודמים ומלאכת החיזור יוני 2009 פרקים במאמר:

הקמת אתר לוהט - המדד ל"סחורה מבוקשת"

מעצב אתרים כמאהב מבוקש.

המחזר המוצלח יודע שאין אובייקט נחשק יותר מאובייקט נחשק. באומנות החיזור, דבר לא מצליח כמו ההצלחה, ולכן כולם רוצים במי שכולם רוצים. מעצב אתרים מומחה יודע שהדבר נכון גם בשדה קידום האתרים (וגם בשדה אבטחת אפליקציות פלאש, אבל זה כבר סיפור אחר...).

מוקד המשיכה החזק ביותר עבור מנועי החיפוש הוא מידת הפופולריות של האתר בקרב האתרים האחרים ברשת. המדד לפופולריות זו הוא מספר הלינקים שהאתר מקבל. מנועי החיפוש רואים בכל לינק כזה מעין "הצבעת אמון" של בעל האתר המשדר לאתר המקבל. נקודת ההנחה היא שבעל האתר מעוניין לחשוף את הגולשים שלו רק לתכנים איכותיים ורלוונטיים, ולכן יכניס לאתרו לינקים רק לאתרים העומדים בקריטריונים אלו.

כל מנועי החיפוש עומדים בפני בעייה אחת עיקרית – אין להם די משאבים לממן סקירה אנושית של כל האתרים ברשת. מסיבה זו הם נאלצים להשען על סריקה אוטומטית של אותם תכנים. הסריקה האוטומטית לא יכולה להתחרות בעין האנושית, שכן היא מוגבלת בטיבה, וחשופה למניפולציות שונות ומשונות, העלולות "לבלבל" אותה ולהטעותה.

פרקטיקות נלוזות של עיצוב אתרים

בעיצוב אתרים מקודמים כרוכה עבודה רבה, והתחרות על ראש רשימת החיפוש קשה. מקדמי אתרים רבים נוקטים בתחבולות ערמומיות / לא ישרות כדי להטעות את הרובוטים של מנועי החיפוש, ולגרום להם להאמין שהאתר רלוונטי וחשוב יותר ממה שהוא. תחבולות אלו "עובדות" על הרובוטים, אך עין אנושית יכולה לזהות אותן בקלות.

מנועי החיפוש מודעים לעובדה זו, ולכן תמיד מעדיפים חוות דעת אנושית על זו האוטומטית. הכנסת לינק לאתר מהווה בדיוק זה – חוות דעת אנושית על תכנים אינטרנטיים.

המחזר המוצלח יודע, שככל שיש לו יותר מחזרות, כך עולה נחשקותו בעיני המחוזרות. הביקוש שלו מעיד על איכותו. בהקבלה, יודע מעצב אתרים מומחה שהלינקוק לאתר האינטרנט שלו מעיד על איכותו בעיני מנועי החיפוש. מנועי החיפוש, כמו המאהבת הנחשקת, מחפשים אסמכתאות לערך של האתר המחזר. ככל שיש יותר אסמכתאות כאלה, כך עולה החשיבות של האתר בעיניהם, והוא יקודם לראש רשימת התוצאות כאתר הרלוונטי והחשוב ביותר בתחומו.
אשרי האיש שזו מנת חלקו! אשרי מעצב האתרים המומחה שסייע לו!
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לחזר אחרי גוגל בהצלחה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים