גוגל כמאהבת קנאית – עיצוב אתרים מקודמים ומלאכת החיזור יוני 2009 פרקים במאמר:

הקמת אתר לוהט - שינויים שהזמן גרמם

גוגל כמאהבת בשלה

התבגרות מנועי החיפוש בהתמודדותם מול טכניקות עיצוב אתרים מקודמים:

נציין כי כשם שההתנהגות של המאהבת הנחשקת שונה בבגרותה מזו שבנעוריה, כך גם ניתן להבחין שינוי גישה ביחס של מנועי החיפוש ללינקים/פופולריות, ובעקבותיה לשינוי אסטרטגי מצד שוק עיצוב האתרים (וגם שוק בניית אפליקציות הפלאש).
שינוי זה בא לידי ביטוי בשתי דרכים:
  • א. ירידת החשיבות של הלינקים כמדד חשיבות
  • ב. העברת הדגש מכמות לאיכות
מעצב אתרים ותיק לא יתפלא כי תהליך זה לא מאפיין רק פרקטיקות של עיצוב אתרים מקודמים, אלא משוכפל גם בזירת החיזור הרומנטי: ככל שהמאהבת הנחשקת מתבגרת, כך היא סומכת יותר על עצמה ועל כושר השיפוט שלה, ופחות על המלצות ושידוכים של משפחה וידידים.

מה שנראה בעבר כפתרון קסם לבעיית ההתאמה, הולך ומתחוור לה כמקסם שווא. שידוכים הניזמים כלאחר יד, וטעויות בזיהוי הצרכים, האישיות והסגנון מביאים את המאהבת הנחשקת למסקנה שאין לה לסמוך אלה על עצמה, או על חברותיה הקרובות ביותר.

גם מנועי החיפוש הבינו זאת זה מכבר (והעדות הדרמטית ביותר לכך ניתנה בשינוי האלגוריתם של אוקטובר 2007 שהביא לזעזוז קשה בשוק קידום האתרים). המנועים הבינו שאל להם להסתמך על לינקים נכנסים באופן כה גורף ובלעדי: סחר פרוע בלינקים, פריחתן של "חוות לינקים" כלחמניות לאחר הגשם, עסקאות לינקים הדדיות, עיצוב אתרים פיקטיביים לצרכי חליבת לינקים, הפצת לינקים אוטומטיים, עיצוב אתרים נכלולי ופריצות למטרת שתילת לינקים, הביאו את מנועי החיפוש למסקנה שהזיזו להם את הגבינה.

פרמטרים אחרים נכנסו למשוואה, פרמטרים בהם יידון בהמשך (וכולם עולים בקנה אחד, משום מה, עם ההתנהגות האנושית המאפיינת את זירת החיזור הרומנטי...). פרמטרים אלו גרמו למעצב האתרים המומחה לשנות את ארסנל הטכניקות שלו, ולהעביר גם הוא את הדגש מכמות לאיכות.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לחזר אחרי גוגל בהצלחה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים