גוגל כמאהבת קנאית – עיצוב אתרים מקודמים ומלאכת החיזור יוני 2009 פרקים במאמר:

הקמת אתר לוהט - אריות ושועלים

מעצב אתרים כמחזר איכותי

עיצוב אתרים מקודמים כתהליך מוכתב איכותי
כאמור, השינוי השני העובר על המאהבת הנחשקת ועל מנועי החיפוש כאחד, הוא העברת הדגש מכמות לאיכות.

המאהבת הנחשקת הצעירה נוחה להתרשם. היא מתפעלת מכמות. ככל שמספר המחזרות ה"יריבות" גדול יותר, כך עולה נחשקותו של המחזר בעיניה. היא לא כל כך מבחינה בטיב התחרות. 50 SMSים ביום, שמקבל המחזר מנשים מעוניינות אחרות, ירשימו אותה מאד, גם אם המדובר בצצקע'ס קלות דעת ושטחיות.

ככל שהיא מתבגרת, מתחילה המאהבת הנחשקת להתייחס יותר ויותר לאיכות המחזרות ה"יריבות". SMS מנערה בת טיפש עשרה לא יהיה שקול יותר לאחד מאשת קריירה מצליחה.

גם גוגל, ומנועי החיפוש האחרים בתחילת דרכם התרשמו מכמות הלינקים ללא קשר לאיכותם, בבחינת "כל המרבה הרי זה משובח". עם ההתבגרות של המדיום האינטרנטי, והבשלת דרכי השימוש בו, כמו גם הדרכים לניצולו ולשיבוש בקרתו, החלו מנועי החיפוש, וגוגל בראשם לתת את הדעת לאיכות הלינקים ולא לכמותם.

גוגל פתחו במדיניות פרוגרסיבית ביחס למשקל שהם מעניקים לליניקים: לינקים מאתרים ותיקים ואמינים נושאים הרבה יותר כח מלינקים מאתרים חדשים ושוליים. כמו כן הפסיקו מנועי החיפוש לייחס חשיבות ללינקים הנמצאים בחוות לינקים למיניהן, והוסיפו שקלול של מספר הלינקים מהעמוד (ככל שיש יותר לינקים בעמוד, כך כוחו היחסי של כל אחד מהם קטן).

מנועי החיפוש הבינו את אשר המאהבת הנחשקת הבינה זה מכבר – טובה המלצה אחת מחברה טובה ואמינה, מאלף המלצות ממכרה רחוקה, או ממאה אלף המלצות ממשרד שידוכים.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לחזר אחרי גוגל בהצלחה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים