גוגל כמאהבת קנאית – עיצוב אתרים מקודמים ומלאכת החיזור יוני 2009 פרקים במאמר:

הקמת אתר אמין - האם אתה בשל לקשר?

מעצב אתרים כמאהב שאפשר לסמוך עליו

אחד מהשיקולים החשובים ביותר בבחירת בן זוג היה מאז ומתמיד מידת הבשלות שלו, ומוכנותו לקשר. "המאהבת הנחשקת" בוחלת במחזרים "פרפרים", שהיום פה ומחר שם. הנחיצות של כתובת קבועה ויציבה נובעת מצרכים היסטוריים ותרבותיים מובנים, והיא נכונה גם במקרה של גישת מנועי החיפוש לאתרי אינטרנט.

גוגל פועל כמאהבת קנאית עם נטייה ברורה לטובת המחזר היציב והעקבי. על רמת המוכנות והרצון של המחזר בקשר יציב וארוך ניתן ללמוד על פי מספר סממנים: האם הוא אמין, האם יש לו נסיון ביצירה ושמירה על קשרים בעבר, האם הוא מוכר?

גוגל מנסה ללמוד כמה שיותר פרטים על כל אתר, ובמיוחד מתעניין בפרטים שיעזרו לו לקבוע את מידת המהימנות והיציבות שלהם. פרטים אלו הם, בין השאר:
  • כמה שנים האתר קיים? (האם יש לו נסיון?),
  • כמה שנים קדימה שריין בעל הדומיין את שם האתר? (האם הוא מתכוון להיות פה גם מחר?)
  • האם האתר נתפס בעבר בנסיון לרמות את מנועי החיפוש? (האם יש לו עבר של בגידה?)
  • כמה זמן נשארים הגולשים באתר? (האם הוא מקיים את מה שהוא מבטיח?)

מדד האמינות של גוגל ואמנות עיצוב האתרים המקודמים


נכון להיום, פועל גוגל כמאהבת קנאית. גוגל נפגע בעבר ממחזרים שקרנים, שהבטיחו, לא קיימו, ונעלמו אחרי שקיבלו מה שהם רוצים. כיום, כמנוע חיפוש, הוא זהיר מאד בבחירת עם מי הוא נכנס למיטה. לפני שאתר מקבל את הסכמתו, הוא צריך להוכיח שמילה שלו זו מילה, שהוא כבר ותיק, ושבכוונתו להשאר לנצח.

כדי להתמודד עם צרכים אלו פיתחו בגוגל את "מדד האמינות" (Hilltop).
מדד זה מדרג את מידת האמינות של כל אתר בהסתמך על הפרמטרים המוזכרים מעלה, ואחרים. לאורך שנות קיומו של כל אתר עולה דירוג האמינות שלו, בתנאי שהוא מוכיח כי הוא ראוי לו. כך יקודמו אתרים ותיקים, שהדומיין שלהם משוריין 3 שנים קדימה, ומעולם לא נתפסו בנסיונות להונות את הרובוטים של מנועי החיפוש, ויגיעו לראש רשימת תוצאות החיפוש, בהשיגם אתרים צעירים, שהדומיין שלהם נקנה לשנה אחת בלבד, ונתפסו בעבר בנסיונות קידום לא חוקיים (כאלה שמבצעים מקדמי אתרים חמדנים/המתחייבים להשתכר לפי תוצאות).

מידת הבשלות של האתר לקשר עם גוגל נושאת חשיבות מכרעת בהחלטה של מנוע החיפוש היכן למקם אותו ברשימת התוצאות. רק בשני מקרים אחרים יכול אתר חדש בשטח להגיע לראש הרשימה: המחזר הצעיר זוכה להמלצה חמה מכמה חברים קרובים מאד ואמינים מאד (לינקים מאתרים חזקים מאותו התחום) המחזר הצעיר יודע בדיוק, אבל בדיוק, מה להגיד ומתי (אופטימיזצייה).
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לחזר אחרי גוגל בהצלחה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים