גוגל כמאהבת קנאית – עיצוב אתרים מקודמים ומלאכת החיזור יוני 2009 פרקים במאמר:

הקמת אתר מושקע - טכניקת הקידום הנסוג

מעצב אתרים וחוק החיזור השולי הפוחת

לא קשה להבחין כי המצב האופטימלי מבחינת "המאהבת הנחשקת" הוא מחזר להוט המשקיע את כל כולו בתחילת הקשר, ואז מצליח לשמור על אותה רמה של חיזור ותשוקה גם בחיי היום יום, מכאן ועד לנצח נצחים. גם מנועי החיפוש היו רוצים לראות אתרים שעושים הכל "נכון" וממשיכים להתאמץ בלי הפוגה. אין ספק שאתרים אלו גם היו מתוגמלים בהתאם, ואולי אפילו זוכים לאקט ההתמסרות העליון של גוגל, הרי הוא המקום הראשון הניכסף ברשימת תוצאות החיפוש.

אקט החיזור עוזר לנו לשמור על קשר טוב עם ה"אובייקט" המחוזר. יש דרכים שונות להראות ל"אובייקט" שאנחנו מעוניינים בו. הפעולות שמהוות "חיזור" בעיני מנועי החיפוש הן בעיקר יצירת לינקים חדשים ועדכון תכוף של תכנים אופטימליים באתר (תכנים אופטימיליים הם תכנים טקסטואליים המהדהדים את מילות המפתח שלנו בכמות ובצורה הטובים ביותר). ככל שמאמצי החיזור שלנו יהיו גדולים, עקביים ורציפים יותר, כך ישתפר הקשר שלנו עם "אובייקט" החיזור, בין אם המדובר במנוע החיפוש או במאהבת הנחשקת.

דא עקא, קשה מאד לשמור על רמה כזאת של מחוייבות והשקעה.
בהנתן משאבינו המוגבלים (הן כמאהבים והן כמקדמי אתרים), מהי האסטרטגיה שעלינו לנקוט בה כדי למכסם את היעילות של חיזורינו אחרי גוגל?

טכניקת הקידום הנסוג בעיצוב אתרים מקודמים


ובכן, הטכניקה המועדפת עלי היא "טכניקת הקידום הנסוג" (כשהמדובר בחיזור אחרי מנועי החיפוש. כשהמדובר בחיזור אחרי אישתי, זה יותר "החיזור המתמיד"...). טכניקה זו גורסת כי האפקט הגדול ביותר ביחס להשקעה, יתקבל ממהלך משולב של "מכת חיזור" מכסימלית בחודש הראשון לעליית האתר, המלווה בשמירה על רצף חיזורי מתון לאורך כל שנות קיומו (עם דגש על ה"כל".)

טכניקה זו מקובלת גם בעולם החיזור הרומנטי. רוב המחזרים "מביאים פרחים" ונמנעים ולחטט באף בנוכחות המאהבת הנחשקת רק בתחילת הקשר. ככל שעובר הזמן, והקשר מתבסס, מרשים המחזרים לעצמם להפחית את מינון ועוצמת החיזור. הם כבר לא מפתיעים בסופי שבוע בצימר בצפון, לא לוחשים דברי חלקות, לא ספונטניים ופחות רגישים.

חשוב לציין, כי בניגוד לקשר אנושי, בו יש גם מימד של אינרציה והיקשרות, הקשר עם מנועי החיפוש אינו אישי, וככזה יכול להתנתק ללא לבטים, וללא תקופת צינון או הודעה מוקדמת. מסיבה זו חשוב לא להרפות לגמרי, ולשמור על הגחלת, גם אם אינה אש בוערת. מותר ואף רצוי לצמצם את החיזור אחרי מנועי החיפוש למימדים שמאפשרים לנו לשמור עליו לאורך זמן (למעשה עד אין סוף), אבל אסור להפסיק לגמרי. המדובר בריצת מרתון, גם אם תחילתה מזכירה יותר מאוץ 100 מטר...

טכניקת הקידום הנסוג ממכסמת את התשואה להשקעה, ועוזרת למנועי החיפוש "לסמן" את האתר כאתר חי, בועט ומושקע כבר בתחילת קיומו, ומצד שני עוזרת להמנע מנפילות מתח ותקופות של "קפאון בקשר". עיצוב אתרים מקודמים, כמו תחזוקת הקשר הרומנטי, הן מלאכות שלא מסתיימות לעולם. מחזר להוט שמפסיק לחזר, משדר ך"אובייקט" החיזור שהוא כבר לא מעוניין בקשר. ה"אובייקט" יגיב בקרירות ובצמצום המחוייבות מצדו.
אי אפשר לקבל אהבה ממנוע החיפוש אם לא משקיעים בו, ומזינים את הקשר באופן רציף. התעלמות מצד המחזר הלהוט תגרום ל"אובייקט" המחוזר לחפש מאהבים אחרים – ולהתמסר למתחרים שלך.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לחזר אחרי גוגל בהצלחה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים