גוגל כמאהבת קנאית – עיצוב אתרים מקודמים ומלאכת החיזור יוני 2009 פרקים במאמר:

בניית אתר וקידום - שחק אותה "קול"

אהבה חונקת בעיצוב אתרים מקודמים

באהבה ובקידום אתרים – הכל שאלה של מינון.
קחו לדוגמא את המחזר האובססיבי: זה ששולח 20 smsים ביום, לא מפסיק מלהתוודות על אהבתו, ואפילו מוצא את עצמו משתופף מאחורי מכונית חונה מול דירתה של אהובתו, במאמץ שזו לא תבחין בו (הוא מחכה שתחזור הביתה, כדי שיוכל להתבונן בחלונה כל הלילה ולערוג עליה כיסופים). לכאורה, המדובר באהבה מושלמת שכל אישה מאחלת לעצמה. המדובר במחזר מחוייב ומאוהב מעל הראש. למעשה, המדובר במחזר גרוע שכל קשר איתו מהווה מטרד ואפילו גובל בסכנה.

גם כשהמדובר בעיצוב אתרים מקודמים ניתן למצוא מקדמי אתרים אובססיביים (והדבר כמובן רלוונטי גם לכתיבת תוכן שיווקי לאינטרנט). המקדם האובססיבי יציף את אתרו במילות מפתח (100 smsים לעמוד), יעלה מאות "עמודי זבל" ביום, כדי לשוות לאתר נפח, ויתאמץ להגדיל את כמות הלינקים הנכנסים ככל יכולתו, גם אם המדובר בקניית מאות ואלפי לינקים ירודים מדי חודש. הצמיחה ה"סרטנית" הזאת של האתר מעידה על מחלה, ומנועי החיפוש יודעים את זה.

עיצוב אתרים "קוליים"


באהבה ובקידום אתרים הכל שאלה של מינון.
החיזור האפקטיבי הוא להגיד את המילה הנכונה בזמן הנכון ובכמות הנכונה. המחזר ה"קול" ישיג את מבוקשו אם יתעלם מהמאהבת הנחשקת כל הערב, ואז, רק לקראת הסוף, יגש אליה, יביט בעיניה, יחייך, ימתין מעט, ואז יאמר לה בקול עמוק, איטי ובטוח "את מוצאת חן בעיני" (הדברים אינם מהווים המלצה לפעולה. כל מי שבוחר לבצע את המהלך הנ"ל – האחריות עליו בלבד...).

המחזר ה"קול" יודע שחשיבותם של האיכות, המינון והעיתוי עולה על הכל. כך גם בעיצוב אתרים מקודמים. המקדם האובססיבי - לא רק שלא יצליח להכניס את גוגל למיטה, הוא אף יעורר אנטגוניזם ויסבול מצניחה בדירוג, או הרחקה מהאינדקס.

מעצב האתרים ה"קול" - זה שיכניס לינק איכותי אחד בחודש, יעלה עמוד תוכן איכותי אחד או ישפר את הלוגיקה, השמישות והנגישות של אתרו, הוא המקדם שיצליח להביא הביתה את הסחורה.

קידום אתרים ואינטואיציה


חיינו הרומנטיים חשובים לאין ערוך מהדירוג של האתר שלנו בגוגל. עם זאת רובם המכריע של המחזרים לא טורחים ללמוד או לשכלל את כישורי החיזור שלהם. כל אחד נותן את מה שיש לו, וברוב המקרים לא לומד לקח מהכשלון. רוב המחזרים ממשיכים לפעול בדרך האינטואיטיבית המאפיינת אותם. זה מה שקל לעשות, אבל ברוב המקרים "קל" שווה ל"נכשל".
גם כשהמדובר בקידום אתרים רוב המקדמים פועלים לפי תחושת הבטן שלהם, לרווחתם של עשרת האתרים המופיעים בעמוד הראשון בתוצאות החיפוש.

כשלונם של רוב המקדמים לחזר אחרי מנועי החיפוש באופן יעיל הופך את העבודה של המקדמים האיכותיים לקלה יותר. פשוט יש פחות תחרות. על הסאלה שבין המקדם האובססיבי למקדם האתרים ה"קול" – איפה את/ה מוצא/ת את עצמך?
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לחזר אחרי גוגל בהצלחה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים