גוגל כמאהבת קנאית – עיצוב אתרים מקודמים ומלאכת החיזור יוני 2009 פרקים במאמר:

בניית אתר מקודם - דבר על זה

מעצב אתרים מנוסה יודע את חשיבות המלל באהבה וקידום

מנועי החיפוש משרתים את עולם התקשורת. הם מאפשרים לגולשים להתחבר לאינפורמציה, לתקשר אחד עם השני ולהביע את עצמם. ירחוני הנשים מספרים לנו כי גם המאהבת הנחשקת באה מעולם של תקשורת. "דבר אליה" הם רומזים לנו, "ספר לה מה אתה מרגיש" הם לוחשים, "תאמר לה שאתה אוהב אותה".

המאהבת הנחשקת רוצה לתקשר. כדי להתמסר עליה להרגיש שהיא מכירה אותך, מבינה את מהותך, יודעת למה לצפות ממך ומה גורם לך לפעול. תקשורת איכותית מתפרשת כהשקעה, כמחוייבות וכאהבה. גם מנועי החיפוש רוצים להבין את המחזרים שלהם, והדרך הטובה ביותר בה ניתן לתקשר איתם היא פשוט באמצעות מילים.

מטרתם העליונה של מנועי החיפוש היא לאפשר ללקוחותיהם הגולשים להגיע לתכנים העונים במדוייק על צרכיהם. זו סיבת קיומם ומקור כוחם. כדי להצליח לעשות את החיבור בין מחרוזת החיפוש של הגולש לבין אתרים איכותיים המתאימים לה באופן אופטימלי, על מנועי החיפוש לדעת (בתור התחלה) לאיזה נושא שייך כל אתר ואתר.

מבין מאות אלפי האתרים המשוייכים לנושא מסויים, בוחרים מנועי החיפוש את עשרת האתרים האיכותיים ביותר, ואותם הם מציגים בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש. כל שאר האתרים נידונו לכלייה. מבין מאות אלפי המחזרים הפוטנציאליים בוחרת המאהבת הנחשקת מחזר איכותי אחד. כל האחרים נדונו לכלייה גנטית.

ייצור תוכן טקסטואלי


ככל שהאתר המקודם מכיל יותר מילים, וככל שהוא שומר על עקביות ביחס לנושא האתר, כך מבינים מנועי החיפוש שהוא רלוונטי לנושא החיפוש, שהוא מתבלט מעל האתרים האחרים העוסקים באותו נושא, וכפועל יוצא - שיש לו מה לתרום לגולשיהם.

הרובוטים ששולחים מנועי החיפוש כדי לפשפש בקרביים של האתרים באינטרנט אינם מתוחכמים. הם לא יודעים לפרש תמונות או וידאו, ולא יכולים לשייך תכנים אלו לנושא כלשהו. החומרים היחידם שהם יודעים לתרגם הן המילים. גוף הטקסט של האתר מספר למנועי החיפוש מה ומי הוא, מהי איכותו, מה מטרותיו ולמה ניתן לצפות ממנו.

כמו המאהבת הנחשקת, גם מנועי החיפוש לא יכולים לקרוא מחשבות, ולא אוהבים לנחש. הם רוצים לדעת מה מהותו של המחזר, וחשובה להם התקשורת איתו (הן ככלי ללימוד והן כאקט העומד בפני עצמו). מחזר הרוצה לזכות בתשומת הלב של מנועי החיפוש חייב לייצר נפח איכותי של מלל, המסביר על מהותו, ומראה (מעצם הייצור שלו) על מחוייבות האתר לתקשורת איכותית. רק כך יוכל האתר לספק ערך מוסף ללקוחות של מנוע החיפוש, ולכן רק כך יבחרו אלה לקדם אותו ולהגיש את תכניו לגולשיהם.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לחזר אחרי גוגל בהצלחה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים