גוגל כמאהבת קנאית – עיצוב אתרים מקודמים ומלאכת החיזור יוני 2009 פרקים במאמר:

בניית אתרים וקידום - הפרידה הנסיונית

מעצב אתרים מבין: כשלא מתקרבים – מתרחקים

עד כאן עסקנו בטכניקות השונות, שמטרתן להתקרב למנועי החיפוש, ולגרום להם "להתמסר" לאתר שלך. ראינו שבדומה למלאכת החיזור אחרי מאהבת נחשקת, הצלחת הקשר עם מנועי החיפוש תלוייה בגורמים רבים. גם מלאכת שימור הקשר עם מנוע החיפוש מקבילה לאחותה מהתחום הרומנטי. בשתיהן מילת המפתח היא אמון.

האמון שרוחשת המאהבת הנחשקת למחזר הנמרץ שלה הוא בסיס הקשר המפרה ביניהם. אמון זה מתערער אם המחזר צריך "זמן לחשוב".

הפרידה הנסיונית משדרת חוסר רצינות וחוסר מחוייבות. גם אם בני הזוג חוזרים להיות ביחד, הריקוד לעולם לא נמשך מהנקודה בה התחיל. במלאכת העיצוב של אתרים מקודמים אמירה זו נכונה שבעתיים.

פרידה זמנית מבת זוג רומנטית מעידה על חוסר בטחון בקשר. הפסקת לשלוח לה פרחים? אתה כבר לא מתקשר? אתה צריך זמן לחשוב על זה? אין בעייה. נראה אותך חוזר אחר כך על ארבע.... גם פרידה זמנית ממנועי החיפוש מתפרשת בעיניהם כחוסר רצינות וחוסר רלוונטיות של האתר. יש הקפאה זמנית של עדכוני האתר? עצירה בהוספת התכנים? הפסקת מאמצי הקידום? אין בעייה. רד למקום 777 בתוצאות החיפוש, ונראה אותך חוזר לעמוד הראשון...

הפסקת הצמיחה והעדכון של האתר מעידה על כך שבעליו כבר לא משקיעים בו. הסבירות שהאתר ישאר רלוונטי קטנה, ולכן הסבירות שמנועי החיפוש יגישו אותו לגולשיהם כבר בעמוד הראשון פוחתת. בניגוד לשדה הרומנטי, בשדה עיצוב האתרים המקודמים אין סנטימנטים. החישובים קרים ומדוייקים, ואין היקשרות רגשית. אתר שלא מספק את הסחורה מוצא את עצמו בחוץ.

ההערכה המקובלת היא כי מנועי החיפוש מתחילים להבין ש"משהו לא בסדר" אחרי עצירה של 30 יום.
הקפאה כזאת של הטיפול באתר מרימה דגל אדום, ומנועי החיפוש מקטינים את תדירות ביקוריהם באתר. הקפאה ארוכה אף יותר, גורמת לאתר להתחיל לצנוח ברשימת תוצאות החיפוש.

בחיים כמו בחיים: כדי ליפול צריך רק לעזוב והטבע כבר עושה את שלו. כדי לטפס צריך להתאמץ. מחזר שאובחן על ידי המאהבת הנחשקת כלא רציני, צריך להשתדל יותר כדי לזכות בחזרה באמונה. אתר שסומן על ידי מנועי החיפוש כלא רלוונטי צריך להשקיע הרבה יותר כדי שאלו יתמסרו לו שוב.

מלאכת השבת האמון של מנועי החיפוש קשה שבעתיים מהמאמץ הנדרש, כדי לזכות באמונם בפעם הראשונה. העדכונים צריכים להיות תכופים יותר, הצמיחה בנפח התכנים גדולה ומהירה יותר, הגידול במספר הלינקים עקבי וזריז יותר. קמפיין קידום אתרים יעיל חייב להמשך באופן עקבי ורציף. המאמץ והעלויות הנדרשות כדי לשמר את המומנטום, קטנים בהרבה ממה שנדרש כדי להתניע, ולהאיץ במטרה להדביק את הפער. באמנות החיזור, כמו באמנות העיצוב של אתרים מקודמים, אסור לעולם לנוח על זרי הדפנה, ולהפסיק להשקיע בקשר. כשלא מתקרבים מתרחקים.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לחזר אחרי גוגל בהצלחה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים