איכות וכמות בעיצוב אתרים מקודמים נובמבר 2009 פרקים במאמר:

אסכולת הקידום הכמותית

פרמטרים מדידים לחשיבות האתר

כדי להבין טוב יותר את אופיים של הפרמטרים המדידים, בהם משתמשים מנועי החיפוש כדי להחליט איזהו האתר המופיע בעמוד/במקום הראשון, יש להתבונן במניע, העומד מאחורי כל תהליך המיון המתמיד הזה של גוגל. הבנת מניע זה, עשוייה לעזור לנו בנסיונותינו להעריך:
באילו כלים עשוי גוגל להשתמש כדי להשיג את מטרותיו.

גוגל, ומנועי החיפוש האחרים מספקים שירות לגולשיהם.
הגולש משתמש במנוע החיפוש כמורה דרך, ומחווה כיווון, לתכנים בהם הוא מעוניין. הגולש מקליד מילת חיפוש, ומנוע החיפוש פולט כתובות של "כל" המסמכים הרלוונטיים לאותה מילה. בגלל ריבוי התכנים הרלוונטיים, מציג אותם מנוע החיפוש בסדר יורד, לפי רמת הרלוונטיות. מטרתם האבסולוטית של מנועי החיפוש אינה להגיש לגולשיהם את האתרים שזכו לעיצוב אתרים מושקע, או את אלו שנעשה בהם שימוש באנימציית פלאש מסחררת. המטרה העליונה של מנועי החיפוש היא להגיש לגולשיהם את התכנים הרלוונטיים ביותר לחיפושיהם, וכך להבטיח שגולשים אלו ישובו להשתמש במנוע בעתיד.

בעברית מנוקדת – האתר יופיע גבוה יותר ברשימת תוצאות החיפוש, ככל שמנוע החיפוש יעריך כי האתר רלוונטי למילת החיפוש יותר מהאתרים האחרים. מנועי החיפוש מבצעים את הערכת הרלוונטיות בהעזר במגוון פרמטרים מדידים, אותם נפרט להלן:

עמודי היסוד של עיצוב אתרים מקודמים


שלושה פרמטרים מקובלים מזה שנים בקהילת עיצוב האתרים המקודמים, כבעלי תפקיד מרכזי בעדותם על חשיבות האתר (גם גוגל עצמו מכריז על כך). אין פה סוד גדול. המדובר בידע נפוץ ומקובל. נביא אותו בקצרה, למען הסדר הטוב, ולמען מי שחי מתחת לאבן בעשר השנים האחרונות. (לחץ כאן לסקירה מפורטת יותר של הפרמטרים המקובלים לקידום אתרים)
  • כמות הלינקים הנכנסים,
  • כמות המופעים של המילה המחופשת באתר המוערך,
  • תדירות העדכונים והתוספות הטקסטואליות באתר.
שלושת הפרמטרים הנ"ל נחשבים בעיני קהילת הקידום כחשובים ביותר, ולכן מירב המאמצים מושקעים בהשגת לינקים נכנסים, והרווית האתר במחרוזות חיפוש פוטנציאליות, בכמות רבה ובתדירות גבוהה (והדבר נכון גם לגבי בניית אתרים בג'ומלה).

התפישה הרווחת היא שהפרמטרים הראשון והשני שייכים לעולם הכמותי של עיצוב האתרים המקודמים, ואילו הפרמטר השלישי שייך לעולם האיכותי. אני מציע, כי שלושת גם יחד שייכים לעולם הכמותי.
לתפישתי, העולם האיכותי חובק פרמטרים אחרים לגמרי, פרמטרים שלפי הצהרות גוגל מהשנתיים האחרונות, הולכים וצוברים חשיבות והשפעה.
לפני שנעסוק בפרמטרים אלו, נראה מדוע שייכים הפרמטרים המפורטים לעיל לתחום הכמות.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לבחור באסטרטגיה המתאימה והיעילה ביותר עבורך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים