איכות וכמות בעיצוב אתרים מקודמים נובמבר 2009 פרקים במאמר:

מרוץ החימוש באינטרנט

שיפור היכולות והצורך במדדים חדשים

פרמטרים כמותיים קלים למדידה, והטכנולוגיה הבתולית של הרשת בראשית דרכה תמכה בהן בקלות. גם חוסר התחכום של מעצבי האתרים, שנבע מחוסר המודעות של הציבור לרשת, ומהעובדה שאי אפשר היה להרויח כסף גדול במדיום החדש, הקל על אמדן הרלוונטיות של האתרים על בסיס פרמטרים כמותיים פשוטים (כמו כמות הלינקים). מאז עברו מים רבים בנהר הוירטואלי, וסדנאות קידום אתרים צצו כמו סדנאות הכנה ללידה של הרשת ההולכת ומשתכללת.

השנים האחרונות ראו אסקלציה בתחכום של מעצבי האתרים ומקדמיהם, כמו גם שכלול הכלים הזמינים העומדים לרשות גוגל בעבודתו. נסיבות חדשות אלו מאלצות את גוגל לחפש דרכים יעילות יותר לקבוע את מידת הרלוונטיות של האתרים ברשת, אך גם מספקות לו את הכלים הדרושים לכך.

גוגל מחוייב להביא את התוכן הרלוונטי ביותר לגולשיו. אם ננסה להיכנס לנעליו של מנוע החיפוש, נוכל להמר בשיעור סביר של ודאות, לאיזה כיוון נושבת הרוח במשרדי מנוע החיפוש הגדול בעולם, המכריע גורלות של עסקים לשבט או לחסד. אם אנחנו היינו גוגל היינו מחפשים את הסימפטומים המדידים של אתר רלוונטי, לא רק באתר עצמו וברשת הסובבת אותו, אלא מרחיבים את החיפוש גם להתנהגות הגולשים עצמם.

הגולש הוא מקדם האתרים החדש

משחק החתול והעכבר שמשחקים מנועי החיפוש עם דוקטרינות עיצוב האתרים וקידומם לא פוסק לעולם. לפעמים זה מוביל, ולפעמים זה, אבל המדובר במשחק עם אינסוף סיבובים. למקדם האתרים קל, יחסית, לשפץ/לזייף את את מבנה האתר ולייצר התייחסות חיובית לאתרו ברשת.
זה הכל שאלה של כסף:
– כמה עולה אופטימיזציה?
כמה עולה לינק?
כמה עולה פרסום באתר שכן?
את התנהגות הגולשים, משהגיעו לאתרו, קשה מאד לזייף, במיוחד אם המדובר באתרים עם נפח תנועה גדול של אלפי גולשים ביום.

הגולש הוא האומר את המילה הראשונה, שהיא גם המילה האחרונה. אין מנוס מההבנה, כי הדרך לאבחון הרלוונטיות מדוייקת יותר, אם שואלים את הגולש עצמו, במקום לנסות לנחש במבנה האתר וביחס של הרשת אליו. אבל איך אפשר לשאול את הגולש, אם האתר רלוונטי לחיפוש שלו? ובכן, אי אפשר לשאול אותו, אבל אפשר ללמוד מההתנהגות שלו.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לבחור באסטרטגיה המתאימה והיעילה ביותר עבורך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים