איכות וכמות בעיצוב אתרים מקודמים נובמבר 2009 פרקים במאמר:

האם מידע שנצבר בגוגל אנליטיקס משפיע על הדירוג?

עיצוב גרוע עוזר בקידום אתרים

ראינו כי דפוסי הגלישה של הגולש, החווה סיפוק מתמשך מהאתר, הם בלתי ניתנים לערעור. ברור כי גולש שנשאר זמן רב באתר ומקליק על קישורים רבים, כדי לעבור בין הרבה עמודים, הוא גולש המרוצה מתכני האתר, חושב שיש לו מה להרויח משהייה באתר, ובאופן כללי מעיד על האתר כי הוא רלוונטי למחרוזת החיפוש, שבאמצעותה הגיע אליו. כל זה ברור. עם זאת, המציאות מורכבת משהיינו רוצים לקוות. זה נכון שכך מתנהג גולש מסופק, אך גם גם יכול להתנהג גולש שהגיע לאתר מעוצב ביד חובבנית.

עיצוב אתרים גרוע יכול לפעול במספר דרכים על הגולש. ברור כי עיצוב אתרים גרוע פוגם בהתרשמות של הגולש מהאתר, ומהחברה ומוריד את הסיכויים שירצה לעשות איתם עסקים. כל זה נכלל תחת הגדרת ה"מיתוג" – התחושות והרשמים המתעוררים בגולש באופן לא מודע. עם זאת, עיצוב אתרים גרוע גם גורם לגולש עיכובים בהגעה לאינפורמציה אותה הוא מחפש – במילים אחרות – הגולש נאלץ לבצע יותר קליקים ולשהות זמן ממושך יותר באתר.

נשמע מוכר?
אלו בדיוק הסימפטומים של גולש מסופק.


נוסחאת הקסם בעיצוב אתרים


עיצוב אתרים גרוע מגדיל את מספר הקליקים ואת זמן השהות באתר. מציאות זו מייצרת מצב, בו אתרים המעוצבים ביד חובבנית, אך משום מה כן נותנים לגולש את ההרגשה, או התקווה, שיוכל למצוא בהם את מבוקשו, עשויים להיות מדורגים גבוה יותר, מכאלה המעוצבים לעילא ולעילא, ומספקים לגולש תשובות ברורות ומיידיות. צחוק הגורל? מה לעשות.

מציאת נוסחאת הקסם, לפיה עיצוב האתר טוב דיו כדי לשדר מקצועיות, אך עם זאת "גרוע" דיו כדי לעכב את הגולש באתר, היא מרדף עקר וחסר תוחלת. יש דרכים אחרות "לעכב" את הגולש באתר, מבלי לנסות לבלבל אותו.
מעצבי אתרים מצאו דרכים שונות ומשונות "לסחוט" את הגולש מכל דקת פנאי שיש לו. עיקר מאמציהם מכוונים לייצור תוכן איכותי ומושך, שיגרום לגולש להתמהמה באתר. תוכן כזה משרת מטרות שיווקיות, אך גם, בעקיפין, מטרות קידומיות, שכן הוא משדר לגוגל מסרים חיוביים על דפוסי הגלישה באתר.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לבחור באסטרטגיה המתאימה והיעילה ביותר עבורך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים