הזנב הארוך והקמת אתרים 2010 פרקים במאמר:

הקמת אתר במחשבה קדימה

הזנב הארוך והקמת אתרים:


מטרת המאמר היא לספק הסבר אודות עקרון הזנב הארוך, והדרכים בהן הוא משפיע על כמות התנועה, איכותה ומיקום האתר בגוגל. עוד ידון ב-3 סוגי המחפשים בגוגל, ובאיזה מביניהם משתלם יותר להשקיע. הקמת אתרים על אדני המסקנות העולות מהמאמר, עשויות לסייע בהגדלת החשיפה של אתר האינטרנט, ונפח התנועה בו.

הזנב הארוך

המדובר במונח שטבע כריס אנדרסון, ממגזין "Wired", ב-2004, כדי לתאר את אסטרטגיית המכירות של אתרים כמו אמזון, המוכרים מספר גדול של פריטים ייחודיים, כל אחד מהם בכמויות קטנות יחסית (בניגוד לאסטרטגייה הברורה של מכירת פריט אחד פופולרי בכמויות ענק).

בגלל החשיפה העצומה של האינטרנט, כמות הגולשים האדירה מספקת קונים גם לפריטים האיזוטריים ביותר, וכך מצטברות מאות אלפי עסקאות המחוללות תזרים מזומנים ניכר.
השורה התחתונה היא: הקמת אתר המושתת על עקרון זה אינה פוגמת ברווחים לטווח הארוך.

והקשר להקמת אתרים הוא?

אחת ההשלכות של עקרון זה על הקמת אתרים מקודמים היא יצירת מספר גדול של עמודים עמוסי אינפורמציה, מתוך ההבנה שככל שמספר "מחרוזות המילים" השונות באתר יגדל, כך תגדל גם החשיפה של האתר לחיפושים השונים (הדרכים השונות של המשתמשים לבצע חיפוש בגוגל).

הקמת אתר המקדם רק את מחרוזות המילים הרלוונטיות לו באופו ישיר, מכניסה אותו לתחרות עם עוד מאות אתרים מאותו תחום, שכולם עשו את המובן מאליו, וקידמו את אותן מחרוזות ברורות ופופולריות (שווה ערך לאסטרטגיה של מכירת מספר מועט של פריטים פופולריים).

הקמת אתר העובד על הזנב הארוך תשלב גם מחרוזות שונות ו"מוזרות" בתקווה להיות המתמודד היחידי על החיפושים האידיאוסינקרטיים, ולהגיע לקהלים האלה כספק השירות היחיד (שווה ערך לאסטרטגיה של מכירת מספר רב של פריטים איזוטריים).
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לבצע עבורך הקמת אתר עם זנב ארוך.

עיצוב אתרים