הזנב הארוך והקמת אתרים 2010 פרקים במאמר:

הקמת אתרים – שאלה של איכות

איכות התנועה בהקמת אתר מצליח:

הקמת אתר מצליח מתבססת על תנועת גולשים איכותית.
את איכות התנועה מקובל לחלק לשתי רמות:

  • 1. תנועה מהרמה הראשונה תגיע מגולשים שחיפשו באופן פעיל את השירות הספציפי שהאתר מציע. אלו יכולים להיות, לדוגמא, גולשים המעוניינים במצגת פלאש, נכנסו לגוגל כדי לברר מחירים, והקלידו מחרוזת חיפוש כלשהי שבעקבותיה הגיעו לעמוד מצגות הפלאש שבאתר הסטודיו שלך. אלו גולשים איכותיים המעוניינים ברכישה. גולשים אלו עומדים בבסיסו של כל פרוייקט הקמת אתרים מוצלח.

  • 2. גולשים מהרמה השנייה הם גולשים שהגיעו במקרה או תוך "גלישת שעמום" בתחום הכללי של האתר. אלו יכולים להיות, לדוגמא, גולשים המעוניינים בצפייה בסרטוני פלאש. הם הקלידו בגוגל מחרוזת חיפוש כללית ("פלאש") שהובילה אותם (בטעות) לעמוד מצגות הפלאש שבאתר הסטודיו שלך. גם גולשים שהגיעו לעמוד מצגת פלאש בעקבות לינק מאתר המציג סרטוני פלאש (ובכך גילו עניין אגבי לתחום העניין העיקרי שלהם) יחשבו כגולשים מרמה שנייה. תנועה של גולשים כאלה אגבית להקמת האתר, ואין פרוייקט הקמת האתרים המוצלח נשען עליהם.
קל לראות, כי המדובר בתנועה שסיכוייה להסתיים בהמרה מעטים. הקמת אתרים מוצלחים תמשוך תנועה איכותית ככל האפשר, ותשאיר את התנועה הלא איכותית למתחרים.

איכות התנועה בהקמת אתרים – פילוח משני

הקמת אתרים מוצלחת נשענת, ללא ספק, על תנועת גולשים מהרמה הראשונה. עם זאת, גם את הגולשים מהרמה הראשונה, אלו שהגיעו לאתר בעקבות חיפוש של השירות הספציפי שהאתר מציע, ניתן לפלח לסוגים שונים ולרמות איכות שונות.

ניקח לדוגמא בעל עסק שהצליח להביא לאתר שלו גולשים איכותיים מהרמה הראשונה. לא כל גולש יכול להרשות לעצמו לרכוש את השירות הספציפי שלו. אם המדובר במוצר מתוחכם, לא כל גולש יכול להבין את היתרונות שלו על המתחרים. קל לראות כי ככל שהשירות/המוצר שמציע האתר הוא מורכב ומתוחכם יותר, כך עולה החשיבות של החשיפה לגולשים ברמת איכות כזאת, שתאפשר להם להבין את יתרונות המוצר וגם לשלם עליו בסוף...
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לבצע עבורך הקמת אתר עם זנב ארוך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים