הזנב הארוך והקמת אתרים 2010 פרקים במאמר:

משיכת תנועה איכותית בהקמת אתרים

בדרך להקמת אתר מוצלח:

ראינו כי הקמת אתר מוצלח תלויה ביכולת בעל האתר למשוך גולשים מהרמה הראשונה – תנועה איכותית שהגיעה בעקבות חיפוש פעיל של השירות הספציפי, אותו מציע האתר. איכות התנועה היא תנאי חשוב להצלחת האתר, אבל איך אפשר לשלוט בה? איך לבחור אתר? עיצוב אתרים ג'ומלה או וורדפרס

איכות הגולש


מחרוזת החיפוש אותה הקליד הגולש בחפשו את השירות האינטרנטי אומרת עליו הרבה. בתור התחלה, היא מעידה על יכולת החיפוש שלו. יכולת זו יכולה להעיד על רמת השכלתו, ורמת הניסוח הלשוני שלו. אלו עשויות להעיד על השכבה הסוציו-אקונומית שלו ועל רמת הכנסתו. קל לראות כי ניתן לפלח את התנועה באתר על בסיס ניתוח מחרוזות החיפוש שבעקבותיהן הגיעו הגולשים לאתר. האומנות האמיתית, כמובן, היא שליטה באיכות התנועה על ידי מיקוד החשיפה למחרוזות חיפוש איכותיות.

שלושת סוגי המחפשים בגוגל הם כדלהלן:
 • 1. מחפש אלפא (המניפולטור):
  מחפש זה בקיא ברזי החיפוש האינטרנטי ובכלי החיפוש המתקדם של מנועי החיפוש השונים. זהו מחפש היודע לצמצם אפשרויות בצורה אפקטיבית, ולמקד את החיפוש שלו בצורה אופטימלית. בנוסף על כך, זהו גולש שיודע להגדיר בדיוק מה הוא רוצה ולהשתמש במונחים המקצועיים המתאימים.

  לדוגמא: מחפש אלפא, ברצותו למצוא עורך דין שיטפל בזכויותיו על סרטון שיצר, יקליד למנוע החיפוש את המחרוזת: "עורך דין" "קניין רוחני"-פורום-אינדקס (הגולש מכיר את המינוח המקצועי של הצרכים שלו, יודע להשתמש בגרשיים כדי למקד את החיפוש, ובסימן "-" כדי לחסוך לעצמו את הצורך לסנן אזכורים של קניין רוחני המופיעים בפורומים וכו').
  זהו מחפש המיטיב לעשות מניפולציות ולהשיג את מה שהוא רוצה בצורה המהירה והיעילה ביותר.

 • 2. מחפש ביתא (הילד):
  מחפש זה אינו בקיא ברזי החיפוש האינטרנטי. הוא אמנם משתמש באינטרנט בתדירות סבירה, אבל אין לו גישה טכנית, והבנתו את הקונבנציות והסטנדרטים של המדיה החדשה מוגבלת. אלו הגולשים היוזמים את רובם המכריע של החיפושים באינטרנט.
  גולש כזה, ברצותו למצוא עורך דין שיטפל בזכויותיו על סרטון שיצר, יקליד את המחרוזת: עורך דין שמטפל בזכויות של סרטים

  זהו מחפש הנמצא במצב נחיתות, בין אם הוא מודע לו, ובין אם לא. הוא אינו מבין עד הסוף את כללי המשחק, ופונה למנוע החיפוש בבקשת עזרה, כמו שילד פונה למבוגר.

 • 3. מחפש גאמא (התינוק): מחפש זה אינו בקיא בקונבנציות אינטרנטיות, אינו משתמש ברשת ויכולת הניסוח שלו לקויה. גולש גאמא עלול גם לעשות שגיאת כתיב בהקלדת מחרוזת החיפוש.
  זהו גולש שישדר את הצורך שלו למנוע החיפוש בצורה הגולמית ביותר: צריך להסיג עורך דין לסרט

  המחפש התינוקי אוחז ברמה נמוכה של תקשורת ורמה נמוכה של שפה. זהו מחפש המרוכז בעצמו, בצרכיו ודחפיו, אינו מודע לצורך שלו להסביר אותם, או לאפשרות שלא יהיה מובן לזולת.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לבצע עבורך הקמת אתר עם זנב ארוך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים