הזנב הארוך והקמת אתרים 2010 פרקים במאמר:

פילוח איכות והקמת אתרים

הקמת אתרים מקודמים - גישת הפנייה:

קיים הבדל עקרוני בגישת הפנייה של שלושת סוגי המחפשים:
  • גישת הפנייה של מחפש אלפא היא למנוע החיפוש כאל מכונה חסרת בינה.
  • גישת הפנייה של מחפש ביתא היא למנוע החיפוש כאל אדם זר אך אינטיליגנטי.
  • גישת הפנייה של מחפש גאמא היא למנוע החיפוש כאל "אמא מטפורית".

מחפש אלפא מודע לפורמט של הפעלת מנוע החיפוש, ומבין שבהקלדת המחרוזת הוא מפעיל מכונה, שאת כללי הפעלתה הוא יודע. הוא ינסח את החיפוש בצורה האופטימלית – בדרך שתאפשר למכונה לעשות את הצד שלה בצורה שתשרת אותו הכי טוב.

זהו גולש שיזין את מחרוזת החיפוש בצורה שתסנן עבורו תוצאות לא רצויות, ותקלע לטקסטים שהסיכוי כי יובילו אותו למחוז חפצו מכסימליים. זהו גולש שישתמש בהגדרות כלליות בלשון רבים ולא בהגדרות פרטניות ויחידניות ("רכישת מכוניות" במקום "רוצה לרכוש מכונית".)

מחפש ביתא "מדבר" אל מנוע החיפוש. נקודת המוצא המובלעת שלו היא כי המנוע הוא אדם אינטיליגנטי, הרוצה ומסוגל לעזור לו. זהו גולש שינסח את מחרוזת החיפוש שלו בלשון מדוברת, בצורה המזכירה את צורת השיח שלו בחיי היום יום. גולש זה שוטח את בקשתו בפני מנוע החיפוש בהגדרה פרטנית ולא כללית ("רוצה לרכוש מכונית" במקום "רכישת מכוניות".)

מחפש גאמא מתייחס למנוע החיפוש כמו שתינוק מתייחס לאמו. התינוק צריך להביע אות כלשהו – והאם חשה את רצונו ומגשימה אותו. יחסי הסימביוזה בין האם לתינוק מאפשרים לאם למלא את כל הרצונות מבלי לאלץ את התינוק להגדיר אותם בצורה מדוייקת. גולש גאמא מתייחס באותה צורה למנוע החיפוש.

זהו גולש שלא מבין כי עליו לדייק בניסוח כדי לנצל את מלוא כוחו של המנוע. זהו גולש שמסתפק בהבעת עניין כללית ומעורפלת בשפה מינימלית כדי לצאת ידי חובתו. זהו גולש שעשוי לעשות שגיאות כתיב במחרוזת החיפוש, או לנסח מחרוזת עילגת ורצוצה כמו: מחפס לקנות מכונית טובה בזול

שלושת הסוגים של הגולשים משקפים שלושה מצבי תודעה, שלוש רמות של תקשורת, שלוש דרגות של בקיאות ושליטה בשפה. יש להניח כי ניתן להקיש ממחרוזת החיפוש גם על המצב הסוציו-אקונומי של המחפש: מחפשים מצליחים כלכלית יהיו, לרוב, אינטיליגנטיים, בעלי תפישת מציאות מדוייקת, תקשורת טובה ושליטה טובה בשפה = המחפש המניפולטיבי.
מחפשים ממוצעים יהיו ממוצעים
המחפשים שנכשלו במרוץ הכלכלי בגלל תפישת המציאות הלקוייה שלהם, כישוריהם הנמוכים והתקשורת הקלוקלת שלהם יבצעו גם חיפושים בסגנון המחפש התינוק.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לבצע עבורך הקמת אתר עם זנב ארוך.

עיצוב אתר