בניית ווידג'ט פלאש ככלי לקידום אתרים נובמבר 2010 פרקים במאמר:

בניית ווידג'ט פלאש - הצד השיווקי

כדי שבעל וידג'ט הפלאש יוכל להנות מהיתרונות הכלכליים הנלווים ליישום המוצלח שלו, על הוידג'ט להיות פופולרי מאד. רק אם הוידג'ט מותקן אצל מאות ואלפי אתרים מארחים, יכול יוצר הוידג'ט לעשות קופה.

אם הוידג'ט מספק שירות טוב ו"מגניב" ועונה על צורך אמיתי בקהילת בעלי האתרים ניתן לסמוך על עקרון "התפוצה הויראלית" לשם הפצת האפליקציה במספר רב ככל האפשר של אתרים.

תפוצה ויראלית

מה זה "תפוצה ויראלית"?
התפוצה הויראלית היא עקרון מבוסס על דפוסי הגלישה החדשים של ווב 2.0 וגורס כי תוכן טוב ושימושי "מגייס" את המשתמשים בו כדי להמשיך את הפצתו.
כמו שבעולם החי, הוירוס מגייס את התאים של הגוף המארח כדי לעזור בשכפולו העצמי, כך התוכן השימושי באינטרנט מגייס את המשתמשים בו כדי להמשיך ולהפיץ אותו בדרכים הבאות: שליחת המלצות ולינקים לחברים, בלוגים, פורומים וכו', והיכולת של הלינק לאתר הראשי (לינק הנמצא בכל עותק של הוידג'ט), להעלות את הדרוג של האתר הראשי, ולהגביר את החשיפה והנגלות של האתר הראשי.

קל לראות שעצם השימוש בוידג'ט הפלאש המוצלח מביא להגדלת תפוצתו.
גדילה זו היא אקספוננטיאלית – יחס הגדילה עולה בחזקה של מספר המשתמשים.
מצב זה יכול להביא לעלייה מסחררת בשימוש ונסיקה משמעותית בדירוג האתר הראשי ובנפח התנועה אליו.

דא עקא – גם לתפוצה ויראלית צריך לתת בעיטה באחוריים כדי להתניע. בעיטה זו יכולה להתגלם במאמצי הפצה ראשוניים בערוצים המקובלים: מיילים לרשימות תפוצה, הודעות בפורומים, צ'אטים ובלוגים, הפצה באתרים קהילתיים וכד'. מאמץ שיווקי ראשוני כזה הוא הכרחי גם במידה והמדובר באפליקציית פלאש שימושית ויעילה שכל אחד ישמח לשים באתר שלו בחינם.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך תוכל לפתח ווידג'ט פלאש יעיל שיסייע בקידום אתרך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים