עיצוב אתרים ממוקדי משתמש אוקטובר 2010 פרקים במאמר:

עיצוב אתרים ממוקדי משתמש - עוד ההתנגדויות נפוצות


ממשק המשתמש הוא כלום לעומת האתגרים הטכנולוגיים איתם אנו מתמודדים בעיצוב האתר
אתגרים טכנולוגיים עשויים להוות אגוז קשה לפיצוח, ודורשים השקעה של משאבים רבים. עם זאת, יש לזכור כי הטכנולוגיה מפותחת במטרה לשרת את הגולש. עבור גולש שלא מבין איך עליו להשתמש בטכנולוגיה אין משמעות למידת התחכום או השימושיות של הטכנולוגיה עצמה.

בעיצוב אתר ממוקד משתמש יש להשקיע לא פחות משאבים מאשר בעיצוב הטכנולוגיה, כי השמישות מהווה צוואר בקבוק העלול למנוע מהגולש את צריכת הטכנולוגיה.

בעיצוב אתרים ממוקדי משתמש יש להתמודד עם בעיות שאינן קלות לזיהוי כמו בעיות טכנולוגיות. זאת מהסיבה הפשוטה שכשהמדובר באנשים, צצות בעיות אנושיות. בעיות אלו נובעות מחשיבה אנושית ודפוסי התנהגות אנושיים – בעיות אמורפיות שלא תמיד נובעות מגורם אחד בלבד.

אין לנו תקציב לזה.
אמת – עריכת סקר מקיף וניתוחו יכולה גם לעלות הון.
עם זאת, עלותו של סקר ראשוני מעטה, כל אחד יכול לבצע אותה, והוא עדיף עשרות מונים על לא לבדוק את שמישות האתר כלל.

גם אם הגעת למסקנה שאין לך תקציב לשכור את שירותיו של מומחה עיצוב ממוקד משתמש עבור אתרך, עדין אין מקום לוותר על עריכת סקר משתמשים קצר. קח לך יום או יומיים לבקש מעשרים ממכריך לגלוש באתר. תכנן מספר מטלות שיהיה עליהם לבצע, ומספר שאלות שיעזרו לך להבין מה הקשיים בהם נתקלו. נתח את הממצאים ונסה לתרגם אותם לכלים עיצוביים באתר. אפילו מאמץ קטן זה די בו כדי להקפיץ את השמישות באתרך קדימה באופן משמעותי, ולשאת משמעויות כלכליות ניכרות בטווח הבינוני והארוך.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך עיצוב אתרים ממוקדי משתמש יכול להגדיל את התפוקה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים