עיצוב אתרים ממוקדי משתמש אוקטובר 2010 פרקים במאמר:

עיצוב אתרים ממוקדי משתמש - אפילו עוד התנגדויות


לא צריך להיות מומחה גדול כדי להבין דפוסי משתמש. אנחנו נדע מה לעשות כשהאתר כבר יהיה באויר.
עיצוב אתרים ממוקדי משתמש דורש הבנה של שורש הבעיות לפני מציאת הכלים להתמודד איתן. נכון, הסימפטום של הבעייה תמיד ברור – הגולשים לא ממלאים את מטרות האתר ואחוז ההמרות נמוך. עכשיו לך תדע למה זה קורה... אם לא מבינים את הבעייה, הדרך היחידה להתמודד איתה היא ניסוי וטעייה. דא עקא, בעיות שמישות נוטות להיות מורכבות, והסיכוי להגיע לפתרון בדרך זו הוא קלוש. עיצוב אתרים שמישים מבוסס על מחשבה תחילה.

נכון, לא צריך להיות מומחה, אבל כן צריך נכונות לתכנן את צעדיך. לא די בשכל ישר כדי להנחות אותך לפתרון. גם מומחים עשויים לא להצליח להבין את שורש הבעייה. המדיניות היעילה ביותר תהיה למנוע את הבעייה מלכתחילה.

נתקן את הבעיות בשלב ה-QA.
בעיות בשמישות לא קל לבודד כמו בעיות בקוד, אותן תהליך ה- QA נועד לתפוס.
בעיות בשמישות הן לרוב בעיות מערכתיות, המצריכות חשיבה ועיצוב מחדש של יסודות האתר. בגלל שה-QA מגיע לקראת סוף תהליך העיצוב, לרוב אין זמן ולא נשאר תקציב לפתוח מחדש נושאים עיצוביים/מבניים שכבר חשבנו שמאחורינו.

אין לנו זמן לבדיקות שמישות.
בלהט העשייה ולוחות הזמנים הצפופים המאפיינים עיצוב אינטרנט קל לשכוח שהשקת האתר אינה סוף תהליך העיצוב. הצמדות ללוחות הזמנים מאבדת ממשמעותה אם האתר נכשל בקיום המצופה ממנו. פרק הזמן שתשקיע בעיצוב השמישות בתחילת הפרוייקט הוא כאין וכאפס לעומת הזמן שתאלץ לבזבז בנסיונות עוורים לתקן בעיות שאין לך מושג מה גרם להן.
ההצלחה של אתר נמדדת לא בהשקתו במועד, אלא במידת היעילות שלו בהשגת מטרותיו לאורך חייו אונליין.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך עיצוב אתרים ממוקדי משתמש יכול להגדיל את התפוקה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים