עיצוב אתרים איטרטיבי – ושיפור השמישות דצמבר 2010 פרקים במאמר:

עיצוב אתרים איטרטיבי כדפוס עיצוב

עיצוב אתרים פשוטו כמשמעו

אתר אינטרנטי יכול לסבול ממספר רב של ליקויים וחסרונות. ליקויים אלו יתבטאו באי הרווחיות של האתר, ואי הצלחתו להגשים את המטרות שלשמן הוקם. החסרונות והליקויים הללו יכולים להמדד על ידי מספר פרמטרים המקובלים בתעשיית עיצוב האתרים. פרמטרים אלו (כגון השמישות, יחס הניתור ואחוזי ההמרה) קלים למדידה ומאפשרים למעצב האתר להיות עם היד על הדופק ולדעת בבירור מה מידת ההצלחה של השינויים וההתאמות העיצוביים המבוצעים לאורך זמן.

השיפור האיטרטיבי של עיצוב האתר צריך להתבסס על תוצאות מבחני השמישות, ועל תוצאות ניתוח דפוסי הגלישה של האתר. תוצאות אלו אמורות להניב מסקנות לגבי בעיות שמישות הקיימות באתר.

עיצוב האתרים האיטרטיבי נועד לתת מענה ופתרונות לבעיות אלו.


כל איטרציה נועדה לבדוק האם הפתרון העיצובי אכן פתר את הבעיות הישנות, וכמו כן האם לא נוצרו בעיות חדשות בגלל הפתרון העיצובי הספציפי.

עיצוב אתרים שמישים בניגוד לפרקטיקת עיצוב האתרים העושה שימוש במספר עיצובים מקבילים, ומדידת הנתונים לגבי כל אחד מהם כדי למצוא את עיצוב האתר היעיל ביותר, הרי הפרקטיקה של עיצוב אתרים איטרטיבי היא ליניארית, ובה כל בדיקה מסתמכת בהכרח על התוצאות של הבדיקה הקודמת לצורכי השוואה ואמדן ההתקדמות.

תהליך זה של התאמת עיצוב האתר תוך נסיון מתמיד למכסם את רווחיותו ומידת העמידה שלו במטרותיו נקרא עיצוב אתרים איטרטיבי. דפוס עיצוב זה הוא הדפוס המומלץ לכל אתר השואף להחזיר את עלות השקעתו ולמכסם את הרווח לבעליו.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעצב אתר בוטיק מותאם לצרכיך.

עיצוב אתר