עיצוב אתרים שמישים – בעיית 'הגולש האכזר' דצמבר 2010 פרקים במאמר:

עיצוב אתרים שמישים - משתמשים משופשפים

הגולש הממוצע ב-2008 הוא גולש מכוון מטרה, וכל רצונו להשלים משימות בלי הסחות דעת. עיצוב אתרים הלוקחים זאת בחשבון, ומשתדלים לסייע לו במאמציו ייצא נשכר.
שיעורי ההצלחה להשגת מטרות באתרים (שיעור הגולשים הממוצע המצליח להשלים מטרה באתר) הוא 75%. אם השיעור נראה נמוך, הרי עדיין המדובר בשיפור משנת 1999 –
בה השיעור הממוצע היה 65%.

אין ספק כי עיצוב אתרים שמישים הופך להיות נפוץ יותר משנה לשנה, אך זה עדיין לא מספיק.
מספר בעלי האתרים, המתייחסים לאתריהם כאל פלטפורמה להצגת הצלחותיהם, והתיאוריות שלהם לגבי עסקים וכו' הולך ופוחת. בעלי אתרים מבינים יותר ויותר, כי האתר אמור להיות כלי להשגת מטרות עבור הגולש, ועיצוב האתר צריך לשקף את ציפיות הגולשים, ולספק להם את מגוון הדרכים הפשוטות והברורות ביותר להשגת מטרותיהם.

למרות השיפור בעיצוב האתרים, השיפור בשיעור ההצלחה לא צמח בצורה משמעותית, בין היתר בגלל שבמקביל לשיפור בעיצוב האתרים, חל גם שינוי בגישת הגולשים. הגולש העכשווי לא מקדיש זמן ומאמצים לנסות להבין מה קורה באתר, ואיך מצופה ממנו להשלים את המטרה לשמה נכנס לאתר. הגולש העכשווי מרפרף מספר שניות, ואם הוא לא מבין מייד איך להמשיך, הוא פשוט עוזב את האתר.


בעיית האתר המעוצב

לזלי נילסן סובר כי בעלי אתרים עדיין לא מפנימים את השינוי האמור בגישת הגולשים.
לדבריו, בעלי האתרים עדיין מרגישים כי האתר שלהם "מיוחד" ומעניין, וכי הגולשים אמורים להיות מרוצים מהחומרים שלהם, חומרים הכתובים בעילגות וחובבנות, ונוטפים סיפוק והאדרה עצמיים.
בעלי אתרים אלו מגישים לגולשיהם עיצוב אתרים זחוח וקשיח, וכך מזינים את מגמת "הגולש האכזר". הם גם הנפגעים העיקריים ממנה.

עיצוב אתרים הלוקח זאת בחשבון:


רק ההבנה וכי הגולש אינו בר מזל על שניתן לו להיחשף לעוד טקסט "החזון שלנו", תצליח לעמעם את עוקצה של מגמת חוסר הסבלנות החדשה...

רק עיצוב אתרים המבין כי בעל האתר הוא בעל המזל, על שניתנה לו הזדמנות קצרה וחד-פעמית לספק את צרכי הגולש, רק עיצוב אתרים כזה יצליח לרכב על הגל העכור החדש.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעצב אתר בוטיק מותאם לצרכיך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים