סקרי שוק ובחינת מתחרים

דע את "האוייב"

הקמת אתר תחרותי המסוגל להשתלב, ואפילו להוביל, בשוק הפרטיקולרי, חייבת להיות מבוססת על למידה רצינית של המתחרים.

ברוב המכריע של המקרים, האתר החדש אינו מציע שירות חדשני, המצריך יצירה של שוק חדש. ברוב המקרים המדובר בהשתלבות בשוק הקיים. מצד אחד, השתלבות כזאת מצריכה עבודה מאומצת ותשומת לב לבידול האתר החדש ויצירת יתרון על מתחריו הוותיקים, אך מהצד השני, היא מציעה גם יתרון ברור – היכולת ללמוד מטעויותיהם והצלחותיהם של המתחרים. (למד עוד על פיתוח אתרים ממוקדי משתמש)

השתלבות בשוק הקיים מאפשרת למקים האתר לבחון בתשומת לב את האתרים מתחרים. היא מאפשרת לו ללמוד מהצלחותיהם של האתרים המובילים בתחומו, וללקט את התובנות מאתרים אלה על מנת ליישם אותן באתר החדש. היא גם מאפשרת למקים האתר ללמוד משגיאותיהם של האתרים המדשדשים, ולהמנע מלחזור על טעויות אלו באתרו.

בנוסף להחלטות מבניות ולוגיות, הקמת אתר, המבוסס על הסטנדרט הויזואלי המקובל בשוק, מאפשרת למתג את האתר החדש כבעל מראה ייחודי הבולט לחיוב, מבלי לחרוג מהשפה הויזואלית המקובלת בשוק, ולהראות "עוף מוזר" או לא קשור.

מסמך סקר שוק

כחלק מהשירותים שאני מציע ללקוחותי, כלולה גם הגשת מסמך סקר שוק, הבוחן את האתרים המובילים בשוק הפרטיקולרי בארץ ובעולם. המסמך מרכז צילומי מסך של אתרים אלו, ובוחן כל אחד מהם לפי מספר קריטריונים מקצועיים (שמישות, נגישות, קידום האתר, מיתוג, תוכן, מכירתיות ועוד). המסמך מזקק את הסקירה של כל אתר למספר מסקנות אופרטיביות, המתאימות באופן מיוחד ליישום באתר הלקוח, בהתחשב בסטנדרטים המקובלים בשוק, ובצרכים המיוחדים והמאפיינים הספציפיים של הלקוח.

מסמך סקר השוק משרת שתי מטרות במקביל:

האחת – לאפשר יצירת פלטפורמה המתבססת על למידה מטעויות והצלחות של המתחרים. לא צריך להמציא את הגלגל מחדש. עשרות אתרים מצליחים כבר מיישמים טקטיקות מנצחות בכל תחום ובכל זירה אינטרנטית. לפעמים צריך עין מקצועית כדי להצליח לזקק את המהלכים המנצחים, והבחירות הנבונות, ולרכז את כולן בצורה ברורה ופשוטה במסמך מסקנות אחד.

השנייה – המסמך פורש בפני הלקוח את מערכת השיקולים והבחירות המקצועיות העומדות מאחורי הקמת אתר אינטרנט. עבור רוב הלקוחות, המדובר בשפה חדשה. בדרך זו יכול הלקוח להכיר את המונחים וצורת ההסתכלות המקצועית , החורגת מהשיקולים הפופולריים של "אתר יפה" / "אתר לא יפה", ונוגעת בעצם המהות והטכניקה של ייצור אתרים מוצלחים, המגשימים את מטרותיהם, כפי שהוגדרו בשלב התכנון.

הקמת אתר חדש על בסיס נסיון העבר שהצטבר בתחום מעניקה לך סיכוי טוב להפוך למוביל בתחומך. הזיקוק של כל הבחירות המוצלחות וכל הטעויות שנעשו בעבר, ויישומן באתר אחד מעניקה לך יתרון בולט וחד משמעי.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך אוכל לתכנן עבורך אתר מצליח, המתבסס על נסיון המתחרים, הצלחותיהם וכשלונותיהם.

עיצוב אתרים