עיצוב אתרים - טיפים

כל מה שרצית לדעת על עיצוב אתרים ( ודווקא העזת לשאול, אבל לא קיבלת תשובה ברורה )

האם קוד בניית האתר מקצועי?

אף פעם אי אפשר לדעת הכל על הכל, במיוחד לא בתחום מורכב וטכני כמו בניית אתרים.
הרבה פעמים חשוב לשאול את השאלות הנכונות כדי לדעת מי עומד מולנו. (קרא עוד על האם מעצב האתרים שלך רציני?).

ברשימה הבאה ניסינו לרכז עבורכם מספר שאלות, שאפשר לשאול את מציע שירות בניית האתרים כדי לדעת האם הוא מקצוען אמיתי או דיליטאנט אמיתי (ליד כל שאלה הוספנו גם את התשובה הנכונה). לקריאה נוספת: האם קידום האתר שלי מקצועי?

שאלות מכשילות שצריך לשאול את המתכנת:

בתכנות וקידוד של אתרי אינטרנט מעורבים פרטים טכניים רבים, המשתנים ומתעדכנים תדיר. איזה שאלות תוכל לשאול את המתכנת שלך כדי לדעת אם הוא רציני ומעודכן, וידע לתת את התשובות הנכונות לצרכים שלך, או שהוא סתם עושה קופי פייסט לקודים של אחרים, ולא ידע להתמודד עם בעיות בעצמו.

 • 1. מה הם היתרונות של קוד תקני? איזה דוגמאות אתה יכול לתת לתגית לא תקנית?
  קוד תקני הוא קוד שכתוב לפי התקן העולמי של w3c. היתרונות של קוד תקני הם רבים וכוללים נגישות עדיפה למנועי חיפוש, פחות באגים וקילקולים בקוד, עלייה מהירה יותר ומראה שווה בדפדפנים שונים. בשוק שלנו (במיוחד הישראלי) כל המתכנתים שמעו על התקן, ויש הרבה מתכנתים שמתיימרים לעמוד בו, אבל רק למעטים יש באמת את הידע לעשות זאת. רק מתכנת שמכיר את התקן על בוריו ידע לתת מיד דוגמאות לתגיות שלא עונות עליו. מי שרק שמע על התקן ולא ממש מכיר אותו, ינסה להתכחש ליתרונותיו של התקן (כמה אנושי...) ולא ידע לתת דוגמאות לתגיות לא תקניות.

 • 2. האם אתה משתמש בטבלאות או ב-div?
  טבלאות היא שיטת העימוד המיושנת והלא תקנית. דיבים היא השיטה התקנית והנכונה לעימוד. מתכנת מיושן שקפא על שמריו ימשיך להשתמש בטבלאות למרות שכל העולם כבר עבר הלאה...

 • 3. האם אתה משתמש ב-CSS? מהם ההבדלים בין אקספלורר 6 ל-7 בנוגע לקריאת CSS?
  כמעט כל המתכנתים משתמשים ב-CSS. עם זאת, רק מעט באמת שולטים בכלי חזק זה, ובאמת בודקים את האתרים שלהם בכמה דפדפנים, כדי לחשוף טעויות ייחודיות לדפדפן ספציפי. מתכנתים כאלה ידעו מייד לענות על ההבדלים בין הדפדפנים. רק מתכנת שעושה הכל חאפ לאפ, ולא בודק את האתרים בכמה דפדפנים לא ידע לענות.

 • 4. האם אתה בודק את הקוד שלך גם בדפדפן פיירפוקס (Firefox)? מה הם ההבדלים בין קוד עבור פיירפוקס לקוד עבור אקספלורר?
  דפדפן פיירפוקס נחשב לדפדפן המועדף של מתכנתים וגולשים מנוסים ומשופשפים (שבדרך כלל מפתחים אנטי לאקספלורר של מיקרוסופט, ובצדק...). לפי הסטטיסטיקות האחרונות של w3c אחוז הגולשים בפיירפוקס מגיע כבר ל-36%. מתכנת שלא בודק את הקוד שלו בפיירפוקס לא ידע שמודל ה-DOM של פיירפוקס שונה במקצת מזה של אקספלורר. זהו מתכנת שמוותר על שליש מקהל היעד של הגולשים, ומיותר לציין שמתכנת זה אינו רציני.

 • 5. האם אתה משתמש בתפריטי javascript? ואם כן, איך אתה מוודא שהתפריט יוצג גם בדפדפן שחוסם javascript?
  נודה בעובדות: כמעט כולם משתמשים בתפריטי javascript למרות שמבחינת קידום אתרים, רצוי לא לעשות זאת. עם זאת, רק מתכנתים רציניים, שלא מחפפים יודעים ש-6% מהגולשים חוסמים javascript בדפדפן, וכתוצאה מכך לא יכולים לראות את התפריט באתר שלך.

  מתכנתים רציניים מכניסים את התפריט גם בצורתו הרגילה (ב- noscript ) כי הם לא מוכנים לוותר על 6% מהתנועה באתר שלך רק כי לוקח להם עוד שעה לכתוב עוד חתיכת קוד...

מעצב אתרים מוביל

חושד/ת במעצב האתרים שלך שהוא חובבן?


(או גרוע מזה, מעצב דפוס ש"חוטא" מדי פעם גם בעיצוב אתרים?)
אין בעייה. כאן תוכל/י למצוא סט של שאלות שאפשר לשאול את מעצב האתר כדי לתהות על קנקנו...


מקדם אתרים רציני

מקדם האתרים שלך סתם לוקח ממך כסף?


אין בעייה. כאן תוכל/י למצוא סט של שאלות שאפשר לשאול את מקדם האתר כדי להבין עם מי יש לך עסק...
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך נוכל ליישם את היתרון שלנו בתכנות כדי למקסם את רווחיך מהאתר.

עיצוב אתרעיצוב אתרים