עיצוב אתרים - טיפים

כל מה שרצית לדעת על עיצוב אתרים ( ודווקא העזת לשאול, אבל לא קיבלת תשובה ברורה )

[הרשימה נכתבה בסוף 2007 והיא פחות רלוונטית לשוק העכשווי של 2023...
בקרוב: סט שאלות עדכני. בינתיים ניתן להעזר רק בשאלה 4.]

האם קידום האתר שלי מקצועי?

אף פעם אי אפשר לדעת הכל על הכל, במיוחד לא בתחום מורכב וטכני כמו בניית אתרים (אגב, נסה נסה סטודיו עיצוב אתרים קטן). הרבה פעמים חשוב לשאול את השאלות הנכונות כדי לדעת מי עומד מולנו.

ברשימה הבאה ניסינו לרכז עבורכם מספר שאלות, שאפשר לשאול את מציע שירות בניית האתרים כדי לדעת האם הוא מקצוען אמיתי או דיליטאנט אמיתי (ליד כל שאלה הוספנו גם את התשובה הנכונה).

שאלות מכשילות שצריך לשאול את מקדם האתרים:

קידום אתרים הוא מדע ואומנות.
מקדם אתרים אמיתי צריך להיות כל הזמן עם היד על הדופק, לעקוב אחרי השינויים המתמידים באלגוריתם של גוגל ומנועי החיפוש האחרים, לקרוא מאמרים מקצועיים ולהיות מעורה בחיים הדינמיים והשוקקים של קהילת הקידום הבינלאומית.
בגלל אופיו הדינמי של התחום, והתחרותיות הרבה שבעצם הגדרתו, על מקדם אתרים להיות סופר-מעודכן, ולכל הפחות בקו אחד עם הקהילה, אם לא צעד אחד קדימה.

מי שמתיימר להיות מקדם רציני צריך לדעת לענות על כמה שאלות שמשמקפות את מידת העדכנות שלו. בחרנו עבורכם חמש שאלות כאלו.

 • 1. מהם הפורומים של קידום אתרים במנועי חיפוש החביבים עליך? איפה אתה מתעדכן במאמרים?
  הפורומים והאתרים המקצועיים הם רבים וכוללים, בין היתר, את: seomoz.org, mattcutts.com seoptimise.com לכל מקדם יש את האתרים החביב עליו. מה שבטוח זה שכל מקדם אתרים רציני ידע ישר לענות ולתת מיד מספר דוגמאות, בעוד ש"מקדם אתרים" חנטריש ימלא פיו מים.

 • 2. באוקטובר 2007 ביצע גוגל שינוי דרסטי באלגוריתם. מה הם הסימפטומים של השינוי?
  באוקטובר 2007 ביצע גוגל שינוי כדי למזער את נזקי הפריחה בקנוניות לינקים למכירה. האפקט של השינוי הוא ירידה בחשיבות ובערך של לינקים נכנסים, הגדלת הבררנות והרחבת הקריטריונים לפסילת לינקים לא כשרים. אתרים רבים גילו כי מאות ואלפי לינקים שלהם כבר לא מוכרים על ידי גוגל, וכי ציון PR- שלהם צנח בשתיים או שלוש נקודות.

  כל מקדם אתרים רציני הרגיש את האפקטים של "רעידת האדמה הזאת". יש כאלה שעלו ויש כאלה שירדו. אף אחד לא נשאר אדיש. היחידים שנשארו אדישים הם כאלה שבכלל לא היו במשחק, ומהם צריך להזהר.

 • 3. האם שמעת על שיטת ה- sandbox של גוגל? אילו צעדים אתה נוקט כדי להמנע ממנה?
  שיטת ה- sandbox גורסת כי אתר חדש לא יקבל את כל הקרדיט המגיע לו בחודשים הראשונים לעלייתו לאויר. במקום זאת, גוגל שם את האתר במעין "ארגז חול וירטואלי" כדי לבדוק את התנהגותו. אתר שמקבל יותר מדי לינקים נכנסים בזמן זה נפסל.

  כל מקדם אתרים מעודכן, שקורא טקסטים עכשווים, ומעורה בחיי קהילת קידום האתרים העולמית, ידע להגיד לך מהי התאוריה ומה הוא עושה כדי למזער את הסיכון. השיטות למזער את הסיכון הן רבות, ולכל אחד יש את הטריק שלו. מה שבטוח זה שמקדם אתרים שסתם "מוכר אויר" לא ידע בכלל מה אתה מדבר.

 • 4. מה הן שלושת הטעויות הנפוצות ביותר בקידום אתרים?
  כל אחד יודע לדקלם לך מה "צריך לעשות" כביכול. אבל רק מי שבאמת מתעסק בחומרים ומלכלך את הידיים יודע גם ממה צריך להזהר.

  לכל מקדם הנסיון שלו והדעה שלו על הטעויות הנפוצות. רק מקדם רציני ידע לענות ישר ולתת דוגמאות (ולא דוגמאות של המנעות מפעולה כמו "לא לקדם" או "לא לדאוג ללינקים", אלא ממש פעולות אקטיביות מוטעות כמו "הרווית יתר של מילות מפתח בטקסט" או "דילול מילות מפתח ב-Heading").

 • 5. מי הוא מאט קאטס (Matt Cutts)?
  מאט קאטס הוא גורו ה-SEO ולוחם הספאם המוביל בתעשייה. הוא עובד בגוגל ושותף בכיר בייצור רוב החוקים המנחים של גוגל למקדמי האתרים. לבלוג הפופולרי שלו יש עשרות אלפי קוראים. אין מקדם אתרים המכבד את עצמו שלא טורח להתעדכן במה יש לו לומר (לא שהוא באמת עוזר למישהו, הוא פשוט מהווה את ה"שופר של גוגל" ולפי דבריו אפשר לדעת לאן נושבת הרוח...) מקדם אתרים שלא שמע על השם הוא כמו שחקן כדורגל שלא שמע על מאראדונה. חבל לו על הזמן.

מתכנת אתרים שפיץהמתכנת שלך חפפן?
זה שהוא יושב כל היום בפיג'מה ובקושי מדבר עברית עוד לא אומר שהוא גאון...
אין בעייה. כאן תוכל/י למצוא סט של שאלות שאפשר לשאול את מתכנת האתר כדי לתהות על קנקנו...


מעצב אתרים מובילחושד/ת במעצב האתרים שלך שהוא חובבן?
(או גרוע מזה, מעצב דפוס ש"חוטא" מדי פעם גם בעיצוב אתרים?)
אין בעייה. כאן תוכל/י למצוא סט של שאלות שאפשר לשאול את מעצב האתר כדי לתהות על קנקנו...
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך נוכל לקדם את אתרך בצורה האופטימלית למקסום כמות התנועה ואיכותה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים